WPC terasy - dřevoplastové terasy od PROFI TERASY Praha
zavolejte nám 777 176 759   Poradíme vám!

WPC terasy

Wood-plastic-composit je všeobecný název pro venkovní compozitní terasy, které není nutné ošetřovat olejem nebo jiným způsobem proti klimatickým vlivům. Jedná se o mechanicky a chemicky odolnou směs s nízkou absorbcí vody, odolnou proti plísním a dřevokazným houbám.

Kvalitu WPC terasových profilů určuje zásadním způsobem směs polymeru a dřevité drtě. Jednoznačný poměr dřeva a plastu, který by platil pro všechny směsi nelze určit.

WPC terasy

Kvalitní terasy s dlouhou životností pocházejí od výrobců s dlouhou výrobní tradicí, které mají své materiály odzkoušené několikaletými realizacemi a vlastním dlouholetým vývojem osvědčené směsi.

WPC výrobní směsi

HDPE – Vysokohustotní (tvrzený) polyethylen, je to hořlavý materiál, vykazuje omezenou chemickou odolnost a vyznačuje se nižší tvrdostí.  Proto se z HDPE vyrábí převážně plné terasové profily. Odlehčený dutý profil vyrobený z HDPE materiálu se může v nejvíce zátěžových okrajových místech terasy, stejně jako v místě úchytných spojů, po určité době drolit nebo lámat.

Zvláště, když směs neobsahuje kvalitní pojiva a má vysoké procento dřevité složky. HDPE dutý profil může změnou teplotních podmínek popraskat a rozdrobit se.

PPE – Polypropylen, hořlavý materiál s nižší chemickou odolností, má nejnižší tvrdost. Je nejméně vhodným materiálem na výrobu terasových WPC profilů.

PVC – Obtížně se zapaluje, má samozhášecí schopnosti, vysokou stálost materiálu, tvrdost, chemickou odolnost a mechanickou pevnost. Tyto vlastnosti PVC se proto s výhodou používají ve stavebnictví (plastová okna, okenní rolety, podlahové krytiny, opláštění kabelů, okapové roury apod.). Pro vysokou tvrdost a pevnost se nejlépe hodí k výrobě dutých WPC profilů na terasy.

PVC se velmi dobře mísí s barvivy a umožňuje tak neomezené barevné kombinace. PVC do exteriérových tvrdých teras neobsahuje změkčovadla ftaláty, které jsou potřebné pro některé měkké interiérové podlahy.

Moderní PVC používá bezolovnaté stabilizátory CaZn.

Se všemi uvedenými látkami je možné bezpečně nakládat v řízených programech o odpadech (materiálová recyklace, zpětné získávání energie).

WPC – originální vlastnosti

WPC terasa nezapíchne třísku do chodidla

Na WPC terase mohou Vaše děti pobíhat bosky bez odřenin a bolestivých záděrek. WPC kompozitní terasový materiál ve správném poměru a složení nepraská a nedrolí se. Bez odlomků a třísek a je bezpečný proti uklouznutí. Terasové profily se nemontují pomocí viditelných šroubů a to zvyšuje bezpečí při chůzi bosou nohou.

Odolává změnám klimatických podmínek

Terasy z WPC materiálu není nutné každým rokem olejovat a natírat ochranným nátěrem proti klimatickým podmínkám. Terasy WPC jsou odolné proti UV záření, vůči chemikáliím a kyselým dešťům. Kvalitní materiály se za různých klimatických podmínek nekroutí a nepraskají.

Barvy si udržují svůj odstín

Díky obsahu ligninu dozrává barevný odstín terasy během prvních 4 měsíců, kdy může lehce zesvětlit. Následně si WPC dřevoplast udržuje barvu a nepotřebuje žádný nátěr zvoleného odstínu.

Bezpečnost zvýšená díky skrytým spojům

WPC terasové profily se upevňují pomocí montážních klipů na nosnou konstrukci. Systémové řešení montáže terasy je bez viditelných povrchových šroubů a bez zbytečného množství montážního příslušenství. Povrch je bez zbytečných šroupů  azcela bezpečný pro chůzi naboso.

WPC TERASOVÉ PROFILY

DUTÝ – odlehčený profil

Podstatnou výhodou dutého profilu je materiálová nenáročnost, nižší přepravní a recyklační náklady. Pro jednoduchou manipulaci, a nižší hmotnost  je vhodný pro terasy v patře a na střechy.

Právě pro WPC dutý profil platí úsloví „Není profil jako profil“. Při porovnávání odlehčených profilů na terasy je důležité porovnávat materiálové složení, použitý plast a také daného výrobce. Obecně platí, že vyšší procento dřevité složky v kombinaci s měkčím plastem (HDPE) snižuje celkovou tvrdost a tedy kvalitu terasy.

MASIVNÍ – plný profil

Masivní terasový profil je pevný, má vyšší hmotnost, díky které se nemusí kotvit k podkladu. Masivní profil je možné pokládat různými směry, bez problémů může být vyřezán do oblých tvarů kolem bazénů. Manipulace s masivním profilem je náročnější.

VÝROBCE A ZÁRUKA WPC TERAS

Každý zákazník chce mít důvěru, že chodí po takovém WPC materiálu, jehož složení mu výrobce garantuje. Chce mít důvěru, že se mu terasa nerozpadne a bude mít stále barevný odstín. Výrobce je zárukou, použití zdravotní nezávadnosti pro pobyt osob a hlavně dětí na terase a odpovídá předepsaným evropským normám.

Zároveň je výrobce zárukou, že dodržuje všechny předepsané výrobní normy, ekologické předpisy výroby a používá suroviny od stejných výrobců.

Materiály, které nesplňují všechny předepsané normy, ať již materiálu nebo výroby, pocházejí většinou z oblastí některých východních států.

Záruka WPC materiálů na stavbu teras závisí na kvalitě použitého plastu, pojivových příměsí a procentuálním poměru jednotlivých komponent. Standardem je 25.letá záruka, která zahrnuje poškození WPC profilů dřevokaznou plísní, houbami a rzí. Povrchové napadení biologickým škůdcem se dá ve většině případů velmi dobře odstranit, viz údržba. Silvadec a BambooGard poskytují záruku až 25 let proti napadení dřevokazným škůdcem, plísní nebo rzí.

Rozhodujete se pro novou terasu? Víme jak na to !