Exotické dřeviny - Profi Terasy
zavolejte nám 777 176 759   Poradíme vám!

Terasy z exotických dřevin

Ne každého zájemce o venkovní terasu osloví moderní kompozitní materiály. V naší nabídce dodáváme a montujeme dřevěné terasy z nejvíce poptávaných exotických dřevin.

Západní Červený cedr

cedrZápadní Červený cedr pochází z oblasti Britské Kolumbie a je jednou z nejstabilnějších a nejtrvanlivějších dřevin. Dřevo se nekroutí, neobsahuje příměsi barviv a pryskyřice. Má dobrou snášenlivost pro různé druhy ochranných nátěrů.

provedení rozměr kotvení
26 x 140 x 3000 – 6100 mm kotvení šrouby

Massaranduba

massaMassaranduba je velice tvrdá a těžká dřevina, přesto se tvrdým dřevinám jako je např. Ipe nevyrovná. Pro dřevo Massaranduba je typické vysoké vnitřní pnutí, z toho plynoucí kroutivost a tvorba prasklin. Kroutivost je typická zejména v koncích palubek. Oproti tomu výhodou massaranduby je minimální vyplavování barviva.

Pro uvedené vlastnosti má nižší cenu než ostatní exotické dřeviny a je ekonomicky výhodnějším řešením při volbě dřevěných terasových povrchů.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 145 x 1800 – 5700 mm

Merbau

merbauMerbau je původem z Indonésie. Patří mezi nejkvalitnější dřeviny světa a svými užitnými vlastnostmi převyšuje vlastnosti ostatních tropických dřevin. Merbau má podstatně nižší kroutivost, tangenciální sesychání, podstatně vyšší stabilitu a to při srovnatelné životnosti.

K minusu patří vysoký obsah olejnatých pryskyřic, které se vyplavují ve formě hnědé téměř „kávovinové“ tekutině. Tím dochází ke změně původní barvy do šedo stříbrné. Merbau je proto nutné k uchování barvy vždy ošetřit nátěrem.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 140 x 1800 – 5700 mm

Bangkirai

bangPatří také mezi nejtvrdší dřeviny a je typická pro masivní exteriérové podlahy. Pro svoji tvrdost a odolnost se používá pro stavbu zátěžových konstrukcí, jako jsou mosty, střešní konstrukce, konstrukce mol a marin, železniční pražce. Kmeny stromů bangkirai dosahují výšky 50 m s průměrem 120 a více cm.

Bangkirai nabízíme v nejlepší kvalitě – bangkirai světlý select. Pro tento druh jsou typické minimální rozdíly, materiál je předsušený na cca 18% vlhkosti a není zkroucený. Tento kvalitní bangkirai se často zaměňuje s jinou levnější bangkirai dřevinou, kterých je asi 50 druhů. Pro laika je tak téměř nemožné identifikovat, zda se jedná skutečně o dřevinu, kterou si objednává.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 140 x 1800 – 5700 mm

Ipe

ipeIpe, neboli Brazilský ořech, patří k nejkvalitnějším dřevěným terasovým povrchům. Dřevo má výrazné letokruhy a zajímavou dekorativní strukturu.

Jeho vlastnosti vychází z extrémně vysoké hustoty 1 300 kg/m3. Díky této hodnotě je maximálně odolný proti hmyzu, termitům, plísním, kyselinám a hnilobě. Vyznačuje se širokou paletou barev od čokoládové hnědé, načervenalé, až po fialově nazelenalou. Vyplavování přírodního barviva je minimální. Jako ostatní dřeviny však postupem času přechází do stříbro šedé a pro uchování bbarvy je potřeba ochrana nátěrem.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 145 x 1800 – 5700 mm

Rozhodujete se pro novou terasu? Víme jak na to !