Dřevěné terasy - Profi Terasy
Potřebujete poradit? zavolejte nám777 176 759

Tradiční dřevěné terasy, terasy z exotických dřevin

Ne každého zájemce o venkovní terasu osloví moderní kompozitní materiály. V naší nabídce dodáváme a montujeme dřevěné terasy z nejvíce poptávaných dřevin.
Pro zachování kompaktní struktury dřeva a odstínu doporučujeme povrch vždy ošetřit nátěrem, který zamezí vysychání, rozšiřování pórů dřeva, tvorbě trhlinek a následně ke vzniku třísek. Ochranný nátěr uchovává původní barvu dřeva. Každá dřevina má jinou koherenci různým nátěrům. Doporučíme vám, který je pro danou dřevinu nejlepší.

ThermoWood

thermowoodThermowood je tepelně upravená borovice v rozmezí 160 – 215°C. Výsledkem procesu jsou lepší fyzikální a mechanické vlastnosti. Je to zejména pozitivní změna vnitřní struktury dřeva, vylepšení tepelně izolačních vlastností, nízká vlhkost okolo 5 – 7%, absorpce vlhkosti je snížena o 30 – 50%. Tepelně zpracovaný materiál má lepší tvarovou a rozměrovou stálost. Pozitivní je i vyšší odolnost teras thermowood proti hnilobě a napadení dřevokaznými houbami.

provedení rozměr kotvení
Drážkovaný/široká 26 x 140 x 3000 – 5000 mm kotvení šrouby
Drážkovaný/široká/úzká 26 x 117 x 4200 – 4500 mm kotvení bočními úchyty
Hladký hoblovaný 26 x 140 x 3000 – 4200 mm kotvení šrouby
Hladký hoblovaný 26 x 117 mm 3, 3.6, 3.9, 4.2 m kotvení šrouby

Sibiřský modřín

modrinSibiřský modřín se vyznačuje extrémně vysokým obsahem pryskyřice a hustoty dřeva. Sibiřský modřín je nejtěžší jehličnatou dřevinou a díky tomu má přirozenou odolnost proti klimatickým vlivům. Terasy ze sibiřského modřínu jsou pro svoji odolnost dobře stabilní v různých klimatických vlivech. Přesto je i u této dřeviny potřeba povrch ošetřit nátěrem.

provedení rozměr kotvení
Hladký profil 24 x 140 x 3000 – 5000 mm kotvení šrouby
Hladký profil 24 x 143 x 3000 – 5000 mm kotvení šrouby

Západní Červený cedr

cedrZápadní Červený cedr pochází z oblasti Britské Kolumbie a je jednou z nejstabilnějších a nejtrvanlivějších dřevin. Dřevo se nekroutí, neobsahuje příměsi barviv a pryskyřice. Má dobrou snášenlivost pro různé druhy ochranných nátěrů.

provedení rozměr kotvení
26 x 140 x 3000 – 6100 mm kotvení šrouby

Massaranduba

massaMassaranduba je velice tvrdá a těžká dřevina, přesto se tvrdým dřevinám jako je např. Ipe nevyrovná. Pro dřevo Massaranduba je typické vysoké vnitřní pnutí, z toho plynoucí kroutivost a tvorba prasklin. Kroutivost je typická zejména v koncích palubek. Oproti tomu výhodou massaranduby je minimální vyplavování barviva.

Pro uvedené vlastnosti má nižší cenu než ostatní exotické dřeviny a je ekonomicky výhodnějším řešením při volbě dřevěných terasových povrchů.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 145 x 1800 – 5700 mm

Merbau

merbauMerbau je původem z Indonésie. Patří mezi nejkvalitnější dřeviny světa a svými užitnými vlastnostmi převyšuje vlastnosti ostatních tropických dřevin. Merbau má podstatně nižší kroutivost, tangenciální sesychání, podstatně vyšší stabilitu a to při srovnatelné životnosti.

K minusu patří vysoký obsah olejnatých pryskyřic, které se vyplavují ve formě hnědé téměř „kávovinové“ tekutině. Tím dochází ke změně původní barvy do šedo stříbrné. Merbau je proto nutné k uchování barvy vždy ošetřit nátěrem.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 140 x 1800 – 5700 mm

Bangkirai

bangPatří také mezi nejtvrdší dřeviny a je typická pro masivní exteriérové podlahy. Pro svoji tvrdost a odolnost se používá pro stavbu zátěžových konstrukcí, jako jsou mosty, střešní konstrukce, konstrukce mol a marin, železniční pražce. Kmeny stromů bangkirai dosahují výšky 50 m s průměrem 120 a více cm.

Bangkirai nabízíme v nejlepší kvalitě – bangkirai světlý select. Pro tento druh jsou typické minimální rozdíly, materiál je předsušený na cca 18% vlhkosti a není zkroucený. Tento kvalitní bangkirai se často zaměňuje s jinou levnější bangkirai dřevinou, kterých je asi 50 druhů. Pro laika je tak téměř nemožné identifikovat, zda se jedná skutečně o dřevinu, kterou si objednává.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 140 x 1800 – 5700 mm

Ipe

ipeIpe, neboli Brazilský ořech, patří k nejkvalitnějším dřevěným terasovým povrchům. Dřevo má výrazné letokruhy a zajímavou dekorativní strukturu.

Jeho vlastnosti vychází z extrémně vysoké hustoty 1 300 kg/m3. Díky této hodnotě je maximálně odolný proti hmyzu, termitům, plísním, kyselinám a hnilobě. Vyznačuje se širokou paletou barev od čokoládové hnědé, načervenalé, až po fialově nazelenalou. Vyplavování přírodního barviva je minimální. Jako ostatní dřeviny však postupem času přechází do stříbro šedé a pro uchování bbarvy je potřeba ochrana nátěrem.

provedení rozměr
Drážkovaný/hladký profil 21 x 145 x 1800 – 5700 mm

Rozhodujete se pro novou terasu? Víme jak na to !