Ať vás „terasové podloží“ nezklame!

Žádné komentáře Novinky

Nové terasy z WPC materiálu vypadají vždy skvěle a zákazník má pocit, že to tak je téměř napořád. Bohužel je několik důvodů, proč tomu tak být nemusí.

1

O tom, že i WPC materiály mají své značky a že skutečně platí „není WPC jako WPC“, jsme hovořili dříve.

Kvalitní terasu však netvoří pouze samotná prkna. Důležitá je kvalita podloží. Od přípravy podloží startuje, zda se nebude terasa hýbat, zda se nebudou prkna zvedat, zda bude dostatečný odtok vody nebo neproběhnou jiné nežádoucí skutečnosti v ploše terasy, které způsobí starosti svému majiteli.

Ať je podloží betonové nebo štěrkové lože, kovová nebo dřevěná konstrukce, vždy musí zajišťovat pevnost, nesmí se hýbat ani klesat. Musí být zhotoveno přesně podle požadavků výrobce na uchycení kompozitních terasových prken a musí zajistit výšku potřebnou pro terasový systém.

2

Podloží by mělo být připraveno také v takové výšce, aby splňovalo představy zákazníka o napojení terasy na stavbu.

To je případ napojení v místě vstupu do stavby, jako jsou francouzská okna. Realita je taková, že podloží může být níže a zákazníkovi se tak navyšuje rozpočet o vyrovnávací podložky.

3

4

Pokud se nejedná o rekonstrukci venkovní plochy, kde nějaké původní podloží je, určitě by měl zákazník řešit výběr terasového materiálu ještě před startem všech prací pro montáž terasy.

Podle zvoleného WPC materiálu a celkové výšky pro konstrukční hranoly a terasová prkna se pak zhotoví hloubka podloží.

5

6

Přípravě podloží je proto nutné věnovat dostatečnou pozornost.

7

Nabízíme montáže teras a v případě požadavku vám zajistíme i přípravu podloží.